logo Pokoje i apartamenty nas morzem

image Jak sama nazwa wskazuje nasza miejscowość, Karwieńskie Błota I, położona jest w pasie nadmorskich bagien, które to zostały zasiedlone przez Holendrów na początku VXII stulecia. Według ich wzorców powstał unikalny ruralistyczny układ dwóch wsi (Dzisiejsze Karwieńskie błota I i II), który 17.06.2005 r. został w całości wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-1060.

Nasza najbliższa okolica oferuje wiele dla miłośników przyrody. Położenie w obszarze chronionego krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego gwarantuje Państwu możliwość relaksu na łonie natury. W sąsiedztwie naszej miejscowości znaleźć można kilka Obszarów Specjalnej Ochrony Natura 2000 oraz kilka rezerwatów przyrody.

Prawna ochrona zabytków i natury sprawiła, że na terenie naszej miejscowości nie powstają hotele, duże pensjonaty, restauracje, kluby itd. Wszystko to znajdziecie Państwo niespełna 3 km dalej, u nas natomiast zaznacie ciszy i spokoju.

Oprócz tak oczywistych walorów naszego położenia jak bliskość szerokich piaszczystych plaż, sosnowych lasów czy czystego powietrza w najbliższej okolicy mogą państwo znaleźć liczne atrakcje dla każdego, które sprawią że u nas nie można się nudzić.

Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi z nich: